Photographers’ Credits

11h45
Adam Parker
Adam Scott
AHMM
Albert Vecerka / Esto
Alex Hewitt
Ana Mello
Andrew Lee
Andy Matthews
Anthony Weller
Anton Grassl / Esto
Atelier One
Axis Agency
BIG / Smithsonian
Bjorg Magnea
Brown University
Bruce T. Martin
Cameron McMurdo
Charlotte Wood
Christopher Gardner
CHROFI
Chuck Choi
Colin Davison / Daniel Buren
Colin Davison / Lorna Simpson
Craig Sheppard
Darius Kuzmickas
Darren Chin
Dave Parker
David Barbour
David de Rothschild
David Lena
David Sundberg / Esto
DBOX / Otto
Denmarsh Photography
Dennis Gilbert
Dennis Gilbert / VIEW / Alamy
DSP Architects
Easter Group
Ed Massery
Emma Marchant
Ennead Architects
Enzo Figueres
Exploration Architecture
Eyelevel Creative Limited
Fisher Hart
Fisher Studios
Frank Oudeman / Otto
Gerald Pde
Gillian Hayes
Graeme Duncan
Graham Gaunt
Grant Smith
Greg Clarke
Guy Hollaway Architects
Hayes Davidson
Heatherwick Studio + BIG
Helene Binet
Hufton + Crow
Hufton + Crow / VIEW
Hufton + Crow / VIEW / Alamy
Ian Ritchie Architects
Iwan Baan
Jack Hobhouse
James Balston
Jason Eppink
Jawed Karim
Jeff Goldberg / Esto
Jeff Stikeman
Jeffrey Totaro
Jim Stephenson
John Gollings
Jon Miller / Hedrich Blessing
Jordan Tan / Shutterstock
Karl-Rainer Blumenthal / Olin
Kevin Chu
Konomi
Kristin Harp
L. Brian Stauffer / University of Illinois
LAB Architecture Studio
Laurian Ghinitoiu
Leeser Architecture
Leon Chew
Luke Hayes
Margaret Lin
Martine Hamilton Knight / Builtvision
Matt Wargo
McAteer Photograph
Michael Moran
Michael Moran / Otto
Mike Long
Miller Hare
Millicent Harvey
Mitchell | Giurgola Architects
Morley von Sternberg
Neale Smith
New York Focus
Newsline Media Limited
Niall Hastie
Nic Lehoux
Nick Guttridge
Nick Merrick / Hedrich Blessing
Nikolas Koenig / Otto
Paul Rivera
Paul Groom
Paul Scott / Front Elevation
Paul Turang
Paul Warchol
Paul Zanre
Pelli Clarke Pelli Architects
Peter Aaron
Peter Aaron / Otto
Peter Atkinson
Peter Clarke
Peter Vanderwarker
Phil Emmerson / Shutterstock
Philip Greenspun
Philip Vile
Picture Plane
Poul Ober
Redshift
Renzo Mazzolini
Richard Bryant / Arcaid Images
Richard Davies
Richard Mandelkorn
Rob Parrish
Robert Benson
Ron Blunt
Safdie Architects
Sahar Coston-Hardy / Olin
Sam Noonan
San Francisco Giants
Sarah J. Duncan
Scott McDonald / Hedrich Blessing
Sean Airhart
Squire & Partners
Steelblue
Steve Pearcy
Studio Libeskind
Takara
Terry Robinson
Thomas Mayer
Tim Griffith
Timothy Soar
Tom Kessler
Tom Rossiter
Trevor Mein
Tristan Fewings
Ty Cole / Otto
Warren Jagger
Waugh Thistleton Architects
William Murphy
Woodruff & Brown
Young Chae Park
Yunus Ozkazanc
Zaha Hadid Architects