Photographers’ Credits

Adam Parker
AHMM
Alamy
Albert Vecerka
Ana Mello
Andrew Lee
Andy Matthews
Anthony Weller
Anton Grassl
Atelier One
Bjorg Magnea
Bret Mantyk
Brown University
Bruce T. Martin
Cameron McMurdo
Charlotte Wood
Christopher Gardner
Chuck Choi
Colin Davison
Courtesy Mitchell
Craig Sheppard
Darius Kuzmickas
Darren Chin
David Barbour
David de Rothschild
David Parker
David Sundberg
DBOX
Denmarsh Photography
Dennis Gilbert
DSP Architects
Easter Group
Emma Marchant and Greg Thomas
Ennead Architects: Aislinn Weidele
Enzo Figueres
Esto: Jeff Goldberg
Exploration Architecture
Eyelevel Creative Ltd
Fisher Hart
Fisher Studios
Foster + Partners
Gillian Hayes
Graeme Duncan
Grant Smith
Greg Clarke
Grimshaw
Hayes Davidson
Heatherwick Studio + BIG
Helene Binet
Hufton + Crow
Iwan Baan
Jack Hobhouse
James Balston
Jason Eppink
Jawed Karim
Jeff Goldberg
Jeff Stikeman
Jeffrey Totaro
Jim Stephenson
John Gollings
Jon Miller
Jordan Tan
Kevin Chu
Konomi
Kristin Harp
L. Brian Stauffer
L’Autre Image
Leeser Architecture
Leon Chew
Margaret Lin
Matt Wargo
McAteer
Michael Moran
Mike Long
Miller Hare
Millicent Harvey
Moore Ruble
Morley Von Sternberg
Neale Smith
New York Focus
Nic Lehoux
Nick Merrick
Olin: Karl-Rainer Blumenthal
Olin: Sahar Coston-Hardy
Otto: Michael Moran
Otto: Nikolas Koenig
Otto: Peter Aaron
Paul Groom
Paúl Rivera
Paul Scott
Paul Turang
Paul Warchol
Paul Zanre
PCPA
Pelli Clarke Pelli Architects
Peter Atkinson
Peter Clarke
Peter Vanderwarker
Phil Emmerson
Philip Greenspun
Philip Vile
Picture Plane
Poul Ober
Redshift
Renzo Mazzolini
Richard Bryant
Richard Davies
Richard Mandelkorn
Rob Parrish
Robert Benson
Ron Blunt
Safdie Architects
Sarah J. Duncan
Scott McDonald
Scott Schlotthauer
Sean Airhart
Sonian Smith
Steve Pearcy
Steve Pearcy Photography
Takara
Terry Robinson
Thomas Mayer
Tim Griffith
Timothy Soar
Tom Kessler
Tom Rossiter
Trevor Mein
Tristan Fewings
Ty Cole
Warren Jagger
Waugh Thistleton Architects
William Murphy
Woodruff & Brown
Yunus Ozkazanc
Zaha Hadid Architects